logo

10 tipů jak ovládnout motivaci ve svůj prospěch

Motivace do práce je velmi důležitá pro úspěch a účinnost v každodenním životě. Je to ta síla, která nás vede k tomu, abychom dosáhli cílů a úkolů, které si stanovíme. Když jsme motivovaní, máme větší odhodlání a vytrvalost, což nám pomáhá zvládat překážky a překonávat překážky.

Nicméně, přestože je motivace důležitá, můžeme se často potýkat s drobnostmi, které nám brání se na ni soustředit. Tyto drobnosti mohou být různé, od rozptylovačů jako je sociální médium nebo televize, až po vnitřní kritiku a nejistotu.

Je důležité si uvědomit, že tyto drobnosti jsou jen rozptylovači a že se jim nemusíme věnovat. Místo toho bychom se měli soustředit na naše cíle a na to, co je pro nás důležité. To znamená, že bychom měli být schopni se rozhodnout, co je pro nás důležité, a co není, a pak se soustředit na to, co je důležité.

Stáhni si 7denní checklist pro zvýšení svého sebevědomí!

Motivační citáty z filmu

 1. „Cesta k úspěchu není snadná, ale stojí za to bojovat za to, co chcete.“ – Rocky Balboa, Rocky (1976).
 2. „Nikdy se nevzdávejte svých snů. Pokud věříte v sebe, můžete dosáhnout čehokoli.“ – Al Pacino, Any Given Sunday (1999).
 3. „Pokud chcete něco změnit, musíte začít u sebe. Vyberte si cestu a držte se jí, i když vám to přijde těžké.“ – Mel Gibson, Braveheart (1995).

10 tipů pro zmírnění prokrastinace

 1. Stanovte si konkrétní a měřitelné cíle. To vám pomůže zaměřit se na to, co je pro vás důležité, a umožní vám lépe vidět výsledky vaší práce.
 2. Naplánujte si čas pro konkrétní úkoly a držte se toho. To vám pomůže se vyhnout rozptylovačům a zaměřit se na to, co je pro vás důležité.
 3. Nastavte si pravidelné přestávky, abyste se mohli odreagovat a znovu nabrat síly.
 4. Vyvarujte se přílišnému multitaskingu a naplánujte si den a činnosti v něm.
 5. Nastavte si příjemné a klidné pracovní prostředí, ve kterém se budete cítit pohodlně a motivovaní. Vypněte si zvuky na mobilu, aby vás nic nevyrušovalo.
 6. Používejte technologie k usnadnění vaší práce, například aplikace pro správu úkolů.
 7. Hledejte podporu od svých přátel, rodiny nebo kolegů, kteří vám mohou pomoci s motivací a dodat vám sílu. Oni mohou vidět váš potenciál a připomenout vám důležité věci o vás.
 8. Získejte nové dovednosti nebo se vzdělávejte, abyste se cítili připraveni na nové výzvy a měli větší sebevědomí.
 9. Snažte se nalézt radost a smysl v tom, co děláte, a věřte v to, že je vaše práce důležitá.
 10. Vyvarujte se negativním myšlenkám a zaměřte se na pozitivní věci, které vás motivují a dodávají vám energii.
Sdílej na FB
Sdílej na LI
Picture of Filip Novák

Filip Novák

Věřím, že každý člověk s velkými sny si zaslouží podporu zkušenějšího. A to je přesně má filosofie a důvod, proč jsem v roce 2016 založil marketingovou show ZeptejSeFilipa na YouTube. Podpořím tě, při dosahování tvých velkých podnikatelských snů. Tak, abys proměnil nejen svůj vlastní život, ale i svět.
pomeranc

Jen malý krůček a...

…získáš ověřené články na posilnění sebevědomí zadarmo!